Źródła bólu kręgosłupa

Niedawno moja przyjaciółka wybrała się na wizytę do lekarza z powodu bólu w dolnym odcinku kręgosłupa. Zdanie, które usłyszała: „Proszę Panią, a kogo dzisiaj kręgosłup nie boli?” było dla mnie powodem do głębokie refleksji na ten temat. Na początku byłam poirytowana podejściem lekarza do problemu mojej przyjaciółki. Później jednak stwierdziłam, że to prawda. Obecnie, coraz więcej osób narzeka na bóle kręgosłupa. Najbardziej przerażający jest fakt, że coraz młodsze osoby dotyka ta dolegliwość. A jej przyczyny wcale nie muszą być trudne do zbadania.

Na aktualny stan zdrowia ludzi wpływa ich codzienny tryb życia. Pracoholizm, w większości przypadków w pozycji siedzącej, przed komputerem, pęd życia codziennego, brak ruchu. To zdecydowanie nie sprzyja dobrej formie kręgosłupa. Zastanawialiście się kiedykolwiek nad rodzajem materaca, na którym każdej nocy spicie co najmniej kilka godzin? Większość z Was pewnie nie przywiązuje do tego uwagi. Materaceprodukowane są z przeróżnych materiałów, przeróżnej jakości, w swoim wnętrzu zawierają lepsze i gorsze elementy. Warto przyjrzeć się temu, ponieważ wiele bóli kręgosłupa bierze się właśnie z źle dobranego materaca, który albo jest zbyt miękki, albo zbyt twardy. Najbardziej opcjonalny jest oczywiście ten po środku, ani za miękki, ani za twardy.

Osoby pracujące fizycznie, ciężko fizycznie narażają swój kręgosłup na duże obciążenia, a co za tym idzie na dolegliwości, które w krótkim czasie się pojawiają. Osoby pracujące na wysokości, na budowach, stosujące Szelki bezpieczeństwa [rockmaster.com.pl], znacznie obciążają swój kręgosłup, czasem nawet nieświadomie. Niestety pewne dolegliwości wychodzą po wielu latach ciężkiej pracy, a wtedy jest już za późno na poprawę kondycji naszego kręgosłupa i jedyną opcją jest jego operacja. Dlatego dbając o jak najlepszy jego stan odwiedzajmy często lekarza i róbmy rutynowe badania kontrolne.