Zimowa aktywność

Czy lubicie aktywność fizyczną nawet zimą? Niestety nie zawsze chce nam się wyjść z domu, gdy temperatura jest bardzo niska – tymczasem sporty zimowe są bardzo atrakcyjnym i świetnym pomysłem na zimowe wieczory. Narty, sanki czy łyżwy – to tylko niektóre propozycje. Niestety tylko niewielka grupa osób zimą szaleje na śniegu. Czego się boimy? Niestety od dziecka przyzwyczajeni jesteśmy do tego, że niskie temperatury na pewno sprawią, że zmarzniemy i po prostu złapiemy przeziębienie. Tymczasem niekoniecznie musi tak być!

Wystarczy spojrzeć na kraje skandynawskie. Tam nawet gdy są minusowe temperatury małe dzieci (w zasadzie dzieci i dorośli w każdym wieku) wsiadają na rowery, bawią się na placach zabaw i nikt nie martwi się o chorobę. Popełniamy również błąd jeśli chodzi o zimowy ubiór. Grube kurtki wcale nie są dobrym pomysłem… Ubiór na cebulkę, oddychające tkaniny i wierzchnie warstwy odporne na wsiąkanie wody to idealny strój. Dlatego nie każmy naszym dzieciom siedzieć w domach! Zabawa – choćby piętnastominutowa na mrozie i śniegu nie sprawi, że się przeziębią, ale przeciwnie – uodpornią się.

W wielu miejscach takich jak choćby stoki narciarskie, czy lodowiska są wydzielone strefy, w których możemy się ogrzać. Służą do tego takie sprzęty jak choćby patio heater (zobacz na www.heaters.com.pl/oferta) czy znakomity promiennik podczerwieni [heaters.com.pl] te urządzenia grzewcze przystosowane do grzania zewnętrznego świetnie się sprawdzają również w zimie. Nie bójmy się chłodu!

W im niższych temperaturach przebywamy, tym lepiej dla naszego zdrowia! A my przyzwyczailiśmy się do przegrzanych pomieszczeń, w których wilgotność powietrza jest zbyt niska. Pamiętajmy o tym, że dzieci nie powinny przyzwyczajać się do takich warunków. To szkodzi zdrowiu i rodzi złe przyzwyczajenia.