Zdrowe i dietetyczne desery

Słodkie przekąski są jedną z tych przyjemności, których najtrudniej nam sobie odmówić. I choć ciężko się nam do tego przyznać bardzo wiele osób ma słabość do słodkości i czasem traci kontrolę nad swoim apetytem pochłaniając kolejne ciasto – aż skończy się całe opakowanie. Czy jest alternatywa dla słodkich i tuczących deserów? Dietetycy polecają oczywiście owoce, które są słodkie i posiadają wiele witamin oraz składników, które odżywią nasz organizm ale nie dadzą nam tak duże energii jak batonik z czekolady. Jeśli szukamy alternatywy dla słodyczy, ale owoce nas nie satysfakcjonują – użyjmy wyobraźni.

Jedną z bardziej bezkarnych przekąsek na jakie możemy sobie pozwolić – nawet na diecie jest  deser jogurtowy! Oczywiście mrożony jogurt możemy przyrządzić na wiele sposobów – nie tylko dietetycznie, ale i tucząco. Dlatego uważajmy na dodatki i sam rodzaj jogurtu jaki użyjemy! Mrożone jogurty oraz lody jogurtowe zrobione z naturalnych produktów, bez dodatków smakowych i cukru są kilkukrotnie mniej kaloryczne. By nieco je osłodzić użyjmy na przykład zmiksowanych owoców.  Jogurt zrobiony w domu może być równie smaczny jak ten sprzedawany w lodziarni! Odpowiednia technika przyrządzania lodów mrożonych, właściwe dodatki oraz umiar może sprawić, że desery niskokaloryczne staną się naszą specjalnością, którą będziemy jedli ze smakiem i prawdziwą przyjemnością! Mrożone lody można sporządzać nie tylko z jogurtu ale również z soku owocowego – wystarczą wyciskarki do cytrusów [swiezowyciskaj.pl] i ulubione owoce.

To znakomity deser dla dzieci! Lepiej bowiem nie przyzwyczajać ich do przekąsek gotowych dostępnych w każdym sklepie. Dziecko przyzwyczaja się do niezdrowych przekąsek dlatego, że dają dużo energii i przede wszystkim są smaczne. Im częściej będziemy namawiać dzieciaki na zdrowe desery, tym lepsze nawyki one nabędą – tak by później nie musiały martwić się nie tylko o swoją wagę, ale i o zdrowie!

Polecamy: a po kulinarnych przyjemnościach polecamy trening ze specjalistą jakim jest trener osobisty Kraków [pfs-krakow.pl]