Wakacje śladem Polaków

Jak Polacy spędzają wakacje? Wydawać by się mogło, że rezygnujmy raczej z korzystania z ofert biur podróży ze względu na to, iż w ostatnich latach wiele z nich po prostu zbankrutowało zostawiając swoich klientów albo bez opieki w zagranicznych kurortach, albo bez wakacji i pieniędzy w kraju. Jak się jednak okazuje, nie zrezygnujemy ze zorganizowanych wycieczek. Wybieramy po prostu inaczej. Kierujemy się do największych biur podróży i w większości unikamy miejsc, w których jest niebezpiecznie.

Pojawiają się również zupełnie nowe trendy – a właściwie nowe destynacje. Do tej pory chętnie wybieraliśmy Egipt, Turcję czy Tunezję. Wielu z naszych rodaków spędziło wakacje w Grecji i na Wyspach Kanaryjskich. Do dziś wycieczki te cieszą się duża popularnością, jednak równie chętnie wybieramy mniej znane kraje i regiony. Krajem, który nas pociąga jest dziś Gruzja. Dlaczego? Być może przesyciliśmy się już pozornym blichtrem kurortów i szukamy czegoś znacznie prawdziwszego.   Wczasy zaskoczą nas właśnie majestatem i pięknem przyrody, jej niepowtarzalnością jak również bogatą, zupełnie wyjątkową kulturą.

I nie znajdziemy tu zatłoczonych ulic, dzieci biegających między kramami, tłoku i szumu. Gruzja wycieczki przyciągają dziś w zasadzie wszystkich  – i młodych ludzi, emerytów, rodziców z dziećmi. Nie uważamy już tego kraju za niebezpieczny, jest dla nas jednak ciągle tajemnicą, którą staramy się odgadnąć. Jeśli szukamy więc czegoś innego niż Szczawnica noclegi [hotelsmile.pl]

Chyba czujemy przesyt sztucznością hoteli – chcemy zobaczyć prawdziwe oblicze danego kraju. By móc poznać świat jeszcze lepiej – a tym samym zobaczyć coś nowego w sobie. Do Gruzji warto jechać z przewodnikiem lub biurem podróży, które przygotuje wycieczkę skrojoną specjalnie na nasze indywidualne potrzeby.

Przeczytaj jak wygląda Podróż do serca Gruzji