Ubiór dla zdrowia!

Czy gdy byliście dziećmi denerwowało Was to, że Wasze matki ciągle usiłowały pilnować Wasi tego co macie na sobie? Zwłaszcza zimą atakowały nasz czapki, grube szaliki i niewygodne kurtki. Oczywiście wychodziło nam to na dobre – przynajmniej do póki byliśmy w zasięgu ich wzroku. Gdy tylko znaleźliśmy się za pierwszym zakrętem w drodze do szkoły – czapki z głów! Taki już młodzieńczy urok – zrobię sobie krzywdę, na złość wszystkim wkoło. Dalej jednak zdarza się, że zrezygnujemy z ciepłej odzieży, która raczej wydaje nam się niezbyt ładna na rzecz bardziej zwiewnych ubrań. W końcu zgrzebna bielizna naszych prababć stała się już dawno przedmiotem żartu a nasza kultura i moda dąży raczej w kierunku pozbywania się nadmiaru tkanin, niż większego zabudowywania bielizny.

Żart żartami, ale przecież niejedną z nas letnia sukienka  doprowadziła do niezłych tarapatów. Jak się okazuję infekcje intymne takie jak chociażby infekcja pochwy  zdarzają się kobieta dość często. Wśród nich zaś górują przeziębienia pęcherza moczowego, które kończyć się mogą naprawdę nieciekawie. Jeśli przeziębimy nerki, musimy liczyć się z tym, że przez długi czas będziemy musiały podjąć dietę, grzać się w łóżku i chodzić zgięte w pół. Nieleczone zapalenie nerek może skończyć się bardzo poważnymi konsekwencjami – nawet niewydolnością tego narządu.

Wychłodzenie organizmu jest najczęstszą przyczyną zachorowań. Jednak w ekstremalnych sytuacjach może nam ponoć przeżyć! Oczywiście nie jest to sposób na uratowanie czyjegoś życia. Osoby, które ulegają różnym wypadkom – w tym samochodowym, i mają przy tym różnego rodzaju uszkodzenia narządów, w niskich temperaturach dłużej przeżywają, co zwiększa ich szanse na ratunek. Dlaczego tak się dzieje? Otóż organizm wychłodzonego człowieka „zwalnia” – obniża się ciśnienie krwi, człowiek zużywa znacznie mniej tlenu, który jest w niej rozpuszczony, pomaga to organizmowi przetrwać.

REKLAMA: Zobacz najmodniejsze naszyjniki damskie [lodzinscy.com]