Sezon na oczyszczanie

Okres jesienno-zimowy jest najlepszym czasem dla naszej skóry, jeżeli chodzi o jej mocniejszą pielęgnację. Nie wszystkie bowiem zabiegi zaleca się wykonywać w okresie wiosenno-letnim. Takimi zabiegami z pewnością są zabiegi oczyszczające na twarz. Większość z nich zaleca się wykonywać właśnie  w czasie zmniejszonego działania promieni słonecznych.

Tradycyjne oczyszczanie twarzy Kraków [farmaurody.com.pl] właściwie może być wykonywane przez cały rok. Jego intensywność i częstotliwość dostosowywana jest do indywidualnych potrzeb klientek. Jeżeli chodzi natomiast o dogłębne oczyszczanie i inne jego metody, zaleca się stosowanie ich w chłodniejszych okresach roku. Taką dogłębniejszą metodą oczyszczania twarzy jest mikrodermabrazja Kraków [farmaurody.com.pl]. Jest to metoda, która przede wszystkim nie jest wskazana do wszystkich rodzajów cery. Cery naczyniowe, delikatne, cienkie, nie powinny zostawać poddane temu zabiegowi. Może on bowiem naruszyć ich delikatną strukturę, a tego chyba nikt by sobie nie życzył.

Pielęgnacja twarzy powinna stanowić jedną z podstawowych zasad pielęgnacji w ogóle, dla każdej kobiety. To właśnie nasza twarz jest nieustannie poddawana działaniom promieni słonecznych, powietrza, zimna, ciepła. Różnorodnie reaguje na wszelkie zmiany temperatur. Dlatego należy poświęcić jej odpowiednią ilość czasu. Wszelkie oznaki starzenia, najwcześniej widoczne są właśnie na twarzy, która kiedy nie jest odpowiednio pielęgnowana, pokazuje to swoim złym stanem. Najważniejsze jest dla niej właśnie oczyszczanie. Regularne złuszczanie naskórka pomaga w zwalczaniu zaskórników, w równomiernej produkcji serum, odświeża skórę i odkrywa jej nową warstwę. Bardzo dobrze działa na naszą twarz także masaż relaksacyjny. Każdy zabieg na twarz powinien zostać zakończony takim właśnie masażem, który poprawia krążenie krwi, odstresowywuje, rozluźnia mięśnie, usuwa napięcie i ogólnie relaksuje nas oraz poprawia nam samopoczucie.