Rozrywka miejska XXI w.

Pierwsze skojarzenie po usłyszeniu słów gra miejska? Podchody! Z definicji wszystko się zgadza, ponieważ gra miejska jest w dużym uogólnieniu grą, która wykorzystuje przestrzeń miejską jako istotny element rozgrywki. Podchody są jej bardzo, bardzo pierwotną wersją dostępną właściwie dla wszystkich, nie wymagającą jakiś skomplikowanych planów i dużej organizacji, wystarczy zebrać 2 drużyny po kilka osób, ustalić znaki umowne i można ruszać.

W większych miastach jak Kraków popularne są cykliczne imprezy historyczne, których gra miejska często jest stałym elementem. Zresztą Kraków jest też jednym z miast, gdzie za pośrednictwem firm zapewniających rozrywkę zorganizowaną, czyli takich które organizują na przykład imprezy integracyjne, wieczory panieńskie lub kawalerskie czy atrakcje dla klas szkolnych, można wziąć udział w grze miejskiej.

Ogólnie gra miejska może mieć bardzo różny przebieg. To już zależy od reguł ustalanych przez organizatorów tej zabawy. I tak dla przykładu, gra miejska może mieć taki przebieg: Każdy zespół otrzymuje na starcie pakiet: mapę, kartę startową, zdjęcia, przybory do pisania i listę zadań. Każdy zespół realizuje w czasie 60 minut tyle zadań ile jest w stanie zrobić. Przed upływem czasu należy wrócić na miejsce startu. Spóźnienia są karane odjęciem punktów, a dla najlepszych czekają nagrody!

Mówię to z całym przekonaniem – gra miejska w Krakowie to świetna forma rozrywki, pozwalająca poznać historię i zabytki miasta w ciekawy sposób, jednocześnie wzmacniająca umiejętności pracy w grupie.

Kończąc wątek gry miejskiej, dodam, że jedna z krakowskich firm zapewnia jeszcze szerszą ofertę rozrywki dla grup. W jej ofercie jest i gra miejska i escape room – Lost Room Kraków.