Róże – piękno natury

Natura jest pełna piękna, którym w obecnych czasach coraz rzadziej się otaczamy. W dzisiejszym świecie niestety zapomina się o bogactwie przyrody i zamiast tego wiele osób skupia się na różnego rodzaju nowinkach technologicznych, a przecież tak piękne róże okrywowe czy rabatowe potrafią sprawić, że mimowolnie na ich widok się uśmiechniemy.

Wszak nie ma nic, co bardziej odpręża i nasyca nasze poczucie estetyki, niż widok roślin w naszym otoczeniu. A jednymi z najpiękniejszych roślin, znanych na całym świecie ze swojego eleganckiego piękna, są oczywiście róże. Poza swoim pięknem, ich dużą zaletą jest odporność na ciężkie warunki środowiskowe, przez co są dobrym dodatkiem do każdego ogrodu, parku czy rabatki.

Popularne na przykład są róże okrywowe zwane też płożącymi, które wydają wiele dużych kwiatów oraz mają tendencje do rozrastania się na boki. Sprawia to, że róże okrywowe są dobrym wyborem na szybkie i piękne zapełnienie różnego rodzaju skwerów miejskich.

Nieco inne zastosowanie mają z kolei róże parkowe, które jak sama nazwa wskazuje, mogą stanowić dobrą ozdobę parków. Róże parkowe osiągają nawet 3 metry wysokości i dają dużo kwiatów różnej wielkości i barw, w zależności od posadzonej odmiany.

Inną opcje stanowią róże rabatowe, które może nie osiągają zbyt imponujących rozmiarów, ale za to charakteryzują się wyjątkową obfitością kwiatów. Dzięki temu stanowią wdzięczny dodatek dla każdego ogrodu.
Odmian róż jest wiele i dzięki temu można znaleźć odpowiednią sadzonkę na każde miejsce. Nic tylko wybierać!