Prowadzić własną firmę

Przedsiębiorczość jest umiejętnością, którą nie dysponują wszyscy i nie da się jej do końca nauczyć – to pewien talent, z którym człowiek się rodzi. Owszem można pracować nad tą umiejętnością, jednak jeśli nie mamy w sobie tej „żyłki” będzie nam dużo ciężej niż tym, którzy posiadają ten szczególny dar. Wystarczy spojrzeć na młodych przedsiębiorców, którzy rozpoczynają stawać na własnych nogach na rynku. Jeśli nie mamy podejścia do prowadzenia firmy, nie damy sobie rady tak dobrze a rozwój firmy będzie opóźniony.

Jednak nie możemy zapominać o tym, że znajomość branży to tylko jedna strona medalu – bardzo ważna, ale nie możemy zapominać o tym, że równie istotne jest to, czy potrafimy dobrze inwestować w reklamę, prowadzić promocje i wszelkie formalne sprawy związane z działalnością – z tego wyniknąć mogą tylko komplikacje oraz opóźnienia w realizacji projektów.

Ale nie tylko. Niedopełnienie wymogów formalnych – obligatoryjnych, może skutkować tym, że będziemy pociągnięci do odpowiedzialności. Szczególnie jeśli prowadzimy działalność w którejś ze specjalistycznych branż – taką jest na przykład serwis samochodów czy pomoc drogowa [autolaweta.krakow.pl]. Jeśli nasza branża wymaga od nas specyficznych usług, które jednocześnie mają wpływ na bezpieczeństwo innych osób, musimy liczyć się z tym, że właśnie formalne kwestie będą tu bardzo skrupulatnie sprawdzane i pilnowane.

Jeśli zatrudniamy pracowników (szczególnie gdy wykonują oni pracę wymagającą użycia maszyn i urządzeń niebezpiecznych) musimy liczyć się z tym, że do naszej firmy zawita asystent BHP, któremu musimy przedstawić wszystkie badania, pozwolenia i wymagane certyfikaty. Zobacz: Ludzkie podejście do pracownika. A jeśli w naszym przedsiębiorstwie zdarzy się wypadek, musimy liczyć się z tym, że cała odpowiedzialność spadnie tylko i wyłącznie na nas.