Poczuć się jak w domu

Macie obraz swojego wymarzonego domu? Pewnie jest on zazwyczaj mocno związany z domem w którym się wychowaliście, albo domem dziadków i bliskich. Wymarzony dom to przede wszystkim miejsce, które kojarzymy nie tyle z układem pokoi co z ciepłem, które w nim panowało. Ciepło, bezpieczeństwo, bliskość. To uczucia, które kojarzą nam się z prawdziwym domem. I chyba każdy chciałby stworzyć właśnie taką przestrzeń we własnym domu. I nie ważne, czy dom jest bogaty czy biedny – pamiętamy uczucia. Każdy chciałby jednak stworzyć przestrzeń, która byłaby również estetyczna i piękna, kojarząca się z ciepłem.

Dzisiejsze domy, które stawiamy są zazwyczaj przestrzeniami bardzo oryginalnymi i czerpiącymi z wielu stylów – począwszy od nowoczesnego   minimalizmu, wzorujące się na domach rustykalnych po klasyczne elementy wystroju kojarzące się z dworkami czy pałacami. W tych ostatnich znajdziemy między innymi okapy rustykalne [sklep.stoneo.pl], mahoniowe meble i inne drogie elementy wystroju, które nie wszystkim jednak się podobają.

Z drugiej strony kominki marmurowe [sklep.stoneo.pl], które często widujemy w takich przestrzeniach możemy zaaranżować niemal we wszystkich innych pomieszczeniach. Kominek jest takim miejscem w domu, które stanowi jego serce – to przy nim gromadzimy się całą rodziną (przynajmniej do momentu gdy dzieci nie wyrosną) i tam toczy się wspólne, rodzinne życie. Dobrze więc gdy kojarzyć się będzie z ciepłem kominka i zapachem drewna.

Najważniejsze by nasz dom był bezpieczny i praktyczny. Tka byśmy nie musieli ciągle przestawiać sprzętów przy sprzątaniu i by nasze dzieci mogły bezpiecznie bawić się bez ryzyka, że zrobią sobie krzywdę. Pamiętajcie – nawet najdroższe i najpiękniejsze meble nie dadzą Wam tego co najważniejsze – atmosfery i klimatu domu!