Paspartu – tanio i elegancko

Paspartu to nieco dziwne słowo, które pochodzi z języka francuskiego, a oznacza po prostu rodzaj ramy do obrazów. Najczęściej są wykonywane ze sztywnego kartonu. Paspartu ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim są bardzo lekkie, dostępne w wielu rozmiarach i kolorach i przy tym bardzo wszechstronne.


Paspartu jest bardzo łatwo kupić. Te ramy do obrazów można bez trudu nabyć w jednym z licznych sklepów internetowych. Paspartu na pierwszy rzut oka przypomina po prostu tradycyjne ramki na zdjęcia. Te oryginalne ramy do obrazów możemy po prostu zawiesić na ścianie, ale również dobrze możemy je wkleić do zeszytów, albumów czy książek.
Paspartu świetnie sprawdzi się jako ramka na pamiątkowe zdjęcia. Równie dobrze możemy je wykorzystać jako ramy do obrazów. Możemy w nie wstawić jakieś nasze ulubione plakaty, grafiki czy na przykład reprodukcje starych map. Świetnym pomysłem jest również umieszczenie w paspartu na przykład prac rysunkowych najmłodszych domowników – naszych dzieci.
Oczywiście w ramkach paspartu mogą znaleźć swoje miejsce pamiątkowe dyplomy, certyfikaty czy świadectwa innych wyróżnień. Na przykład dyplom za ukończenie biegu maratońskiego. Miłośnicy natury mogą wykorzystać te piękne ramy do obrazów do stworzenia oryginalnych zielników. W tym celu wystarczy przykleić do kartki zasuszone liście, kwiaty czy gałązki i umieścić je wewnątrz paspartu.

Pamiętajmy, że ramki paspartu sprawdzą się także do wyeksponowania w nich wielu innych przedmiotów. Na koniec możemy wykorzystać je również w roli upominku dla bliskiej osoby, umieszczając w oprawie oryginalną kartkę z życzeniami, podziękowaniami czy złotymi myślami.

Zobacz też: Paspartu | Nielsenpolska.pl