Oryginalny pomysł na prezent: skąd go wziąć?

Urodziny czy imieniny kogoś bliskiego to okazja, przy której trzeba pomyśleć o ciekawym, niebanalnym prezencie. Łatwiej trafić z upominkiem, gdy dobrze się zna obdarowywaną osobę. Niestety, nie zawsze tak jest. Czasami dostajemy zaproszenie na przyjęcie od kuzynki, dalszej koleżanki czy rzadko widywanej cioci. Jak wtedy rozwiązać sprawę prezentu?

Na początek można podpytać osoby lepiej ją znające o jej preferencje i zainteresowania. Następnie warto odwiedzić sklep, oferujący oryginalne prezenty na każdą okazję. Może warto postawić na spersonalizowany prezent z grawerem? Eleganckie pióro czy imienny wizytownik to dobry upominek dla osoby, poświęcającej dużo czasu na rozwój kariery. Dla młodej, imprezowej osoby, ciekawym upominkiem może być zestaw śmiesznych kieliszków. A znajomi, którzy chętnie spędzają czas, grając w gry, z pewnością ucieszą się z ciekawej, strategicznej planszówki. Prezent nie musi być oklepany.

Kwiaty i czekoladki można zostawić na bardziej oficjalne okazje. Wiele kobiet uwielbia wszelkiego rodzaju ozdoby, dekoracje i bibeloty. Dla takiego kogoś świetnym upominkiem będzie stylowa lampka czy figurka na półkę. A może coś praktycznego – drewniana, rzeźbiona lub malowana szkatułka, umożliwiająca wygodne przechowywanie drobiazgów, np. biżuterii? Dla koleżanki, która nosi przeróżne kolczyki i pierścionki, dobrym prezentem będzie także stylowy stojak na biżuterię.
Kupując prezent warto wczuć się w daną osobę. Co ona lubi? Jakie przedmioty są w jej domu? Czy coś kolekcjonuje? Z czego byłaby zadowolona, a na co nigdy nie zwróciłaby uwagi w sklepie? Odpowiedź na te pytania może znacznie ułatwić decyzję, dotyczącą wyboru właściwego prezentu, a przynajmniej zawęzić wybór.

Zobacz też: Dekoracje żeglarskie | Snob Shop