Miłość do gór

Lubicie góry? Ludzie dzielą się na tych, którzy nie potrafią żyć bez wypraw w góry, tych którzy wybierają się tam raczej rekreacyjnie, hasając po niższych ich partiach i tych, którzy wybierają raczej północ naszego kraju. Co pcha pasjonatów gór na szlaki? To uczucie wolności, którego nie da się określić. To również walka z samym sobą, szlifowanie charakteru oraz hartowanie się. Są również pasjonaci gór, którzy nie ograniczają się do wytartych szlaków, ale wybierają trudne odcinki, na których niezbędny jest sprzęt alpinistyczny. Bardzo często w codziennym życiu wykonują oni również   usługi alpinistyczne [rockmaster.com.pl], co jest namiastką wspinaczki i znakomitym ćwiczeniem.

 W takich trudnych warunkach górskich niezbędny jest również odpowiedni sprzęt, który oprócz umiejętności jest najważniejszą rzeczą, jaka ratuje nam w zasadzie życie i pozwala dotrzeć do celu. Dlatego, żaden ze wspinaczy nie może obejść się bez dobrych, przystosowanych butów oraz takich sprzętów jak szelki bezpieczeństwa [rockmaster.com.pl].  Oczywiście najbardziej ekstremalne wyprawy odbywają się na ośmiotysięczniki. To już jednak zadanie dla profesjonalnych alpinistów, przy którym należy liczyć się z realnym zagrożeniem życia.

Niektórzy dziwią się, dlaczego alpiniści aż tak ryzykują własnym życiem. Jak to tłumaczą ich najbliżsi – żony, dzieci czy rodzice? Mówią o tym, że bez wspinaczki i gór człowiek ten nie może normalnie funkcjonować. A przecież najprostszą drogą do tego, by unieszczęśliwić siebie i swoich bliskich jest próba ograniczania ich. Dlatego nie zawsze wygrywają oni z górami. Miłość do gór i miłość do człowieka są jednak dwoma zupełnie różnymi uczuciami – ale ani jednego ani drugiego nie da się przecież tak łatwo zgasić.