Łóżeczko dla noworodka

Powszechnie wiadomo, jak ważną rolę w życiu noworodka pełni sen. Podczas niego maluch ma szansę na regenerację, by nadchodzący dzień przywitać w pełni sił na zdobywanie nowych umiejętności. Dlatego rodzice ważną rolę powinni przyłożyć do odpowiedniego urządzenia sypialni malucha, szczególnie dużo uwagi przywiązując do jego łóżeczka.

Pościel dla malucha

Powinna być przede wszystkim wykonana z przewiewnych, ekologicznych materiałów. Sztuczne tkaniny nie są najlepsze dla delikatnej skóry noworodka, co więcej mogą powodować nadmierne pocenie, co utrudni dziecku komfortowy sen.

Przykładem pościeli idealnej dla malucha jest pościel firmy Senna Sówka, występująca w bardzo bogatej gamie wzorów i kolorów. W początkowych dniach życia malucha, dobrym rozwiązaniem będzie rożek dla noworodka. Można w nim układać dziecko do snu, odwzorowując warunki, jakie zna ono z brzucha mamy – ciepło, ciasnotę i poczucie bezpieczeństwa. Rożki dla niemowląt od Sennej Sówki są nie tylko praktycznie, ale także nadzwyczaj kolorowe i mogą być świetnym pomysłem na prezent dla malucha.

Ochraniacze na łóżeczko

Drewniane szczebelki w większości łóżeczek dziecięcych niosą ze sobą ryzyko, że zaklinuje się w nich rączka lub nóżka dziecka, lub też uderzy ono o nie głową. Ochraniacze na łóżeczko od Sennej Sówki są bardzo miękkie i kolorowe. Zapewniają maluchowi bezpieczeństwo nawet podczas najbardziej ruchliwych nocy. Dzięki nim rodzice zyskują pewność, że nocny wypoczynek dziecka nie będzie skutkować urazami i płaczem. Wykończenie ochraniaczy jest bardzo estetyczne i mogą one stać się prawdziwą ozdobą dziecięcego pokoju.

Zobacz też: Rożki dla niemowląt | Szwalnia snów