Konopie medyczne a kannabidiol

Konopie medyczne czy marihuana lecznicza to dwa te same pojęcia. Ostatnio bardzo dużo się mówi o zbawiennym wpływie konopi medycznych, nie oczekuje się co prawda szczególnych efektów nagłego cudu czyli nagłego ozdrowienia, jednak powszechnie wiadomo, że w wielu schorzeniach konopie przynoszą ulgę.

Konopie medyczne to konopie, które są uprawiane według określonych norm i które przeszły wszelkie testy i kontrole zgodne z normami międzynarodowych zasad uprawiania ziołowych produktów leczniczych.

Kannabidiol i jego substancje są doskonałym środkiem:
– przeciwzapalnym,
– przeciwbólowym,
– przeciwdrgawkowym,
– przeciwnowotworowym,
– przeciwskurczowym.

Konopie medyczne są środkiem pozwalającym zasypiać, wspomagającym apetyt jak również są środkiem przeciwlękowym i przeciwpsychotycznym. Konopne leki są uważane za leki o doskonałym działaniu.

Taka sama opinia dotyczy również kosmetyków. Dlatego kosmetyki konopne uważane są za bardzo skuteczne kosmetyki. Są cenione za swój naturalny skład i za swoje silne i bardzo dobre działanie. Na rynku występują całe serie kosmetyków konopnych. W ofercie są szampony, żele, maseczki, mydła, kremy i nawet perfumy. Środkiem najbardziej popularnym jest olej konopny, który jest lekiem na wszelkiego rodzaju dolegliwości oraz może być super kosmetykiem.

Olejki produkowane są z najlepszych odmian konopi, pochodzących z legalnych upraw. Takie olejki są niezwykle popularne w całej Europie zachodniej. Użycie olejków konopnych doskonale wpływa na stan naszej skóry i naszych włosów. Dzięki temu preparatowi możemy pozbyć się wszelkiego rodzaju bruzd czy wykwitów na skórze.