Jaki wybrać baldachim na dziecię łóżeczko?

Baldachim może być ciekawym elementem dekoracyjnym dziecięco łóżeczka. Jednak poza tym, że pięknie wygląda, spełnia szereg istotnych funkcji, dlatego warto dobrze zastanowić się przed jego zakupem.

Z jakiego materiału wybrać baldachim?
Kupując baldachim do łóżeczka zwracajmy uwagę na to z jakiego materiału jest wykonany. Najlepsze są oczywiście naturalne tkaniny, które przepuszczają powietrze i sprawią, że dziecku będzie ciepło, ale nie za gorąco. W tym przypadku na pewno sprawdzi się bawełna czy len, choć na rynku spotkamy się również z tiulem i wiskozą. Producent musi jednak zagwarantować, że tworzywo to jest w pełni bezpieczne.
Należny pamiętać, o tym że baldachim stanowi barierę dla kurzu i pyłu, który osadza się na tkaninie i nie przepuszcza zanieczyszczeń do środka. Dlatego nie wolno zapominać o częstym praniu. Cienki woal czy tiul schnie bardzo szybko, ale w przypadku lnu i bawełny potrzeba na to trochę więcej czasu. A zatem wybierając grubszą tkaninę, warto pomyśleć o dodatkowym komplecie.

Na jaki rodzaj baldachimu się zdecydować?
Najczęściej do wyboru mamy trzy długości: krótkie, półdługie i sięgające do podłogi. Krótki głównie pełni funkcję dekoracyjna. Często też jest ozdobiony dodatkowymi elementami, takimi jak gwiazdki czy figurki zwierząt. Średniej długości baldachim na łóżeczko chroni oczy dziecko przed światłem. Zaś najdłuższy, poza wcześniej wymienionymi funkcjami, osłania dodatkowo przed przeciągami.

Na rynku mamy bogaty asortyment akcesoriów do łóżeczka dziecięcego. Jedną z ciekawszych propozycji ma dla nas senna-sowka.pl, oferując dużą gamę baldachimów na łóżeczko.

Zobacz: https://senna-sowka.pl/kategoria-produktu/akcesoria/