Jaką pościel dla dziecka wybrać?

Noworodki większość czasu spędzają w łóżeczku, dlatego tak istotny jest odpowiedni wybór pościeli i innych akcesoriów niezbędnych do snu. Kiedy już wybraliśmy łóżeczko możemy przejść do zakupu pościeli dziecięcej.

Z pewnością powinna ona zawierać wszelkie dostępne certyfikaty poświadczające o zastosowaniu najlepszej jakości materiałów dla skóry maluszka. Dobór grafiki, wzoru czy koloru pościeli nie jest jednak najistotniejszy. Najbardziej trzeba swoją uwagę skupić wokół rozmiaru pościeli oraz poduszek. Zdecydowanie fundamentalnym kryterium powinien być oczywiście wiek dziecka. Pociecha w przedziale wiekowym 0-5 potrzebuje pościeli o wymiarach 100×135, natomiast poduszka powinna mieć 40×60 cm. Pościel dla niemowlaka czy też noworodka powinna być uzupełniona za pomocą „jaśka”. Zapewni to ogólną stabilizację główki maleństwa. Z czasem kiedy maluch podrośnie można już zaopatrzyć się w poduszkę o wielkości 40×60 cm. Dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym (przedział 5-10 lat) idealna będzie kołderka 140×200 cm oraz poduszka 70×80 cm. Starszaki, czyli te dzieciaki, które osiągnęły już wiek powyżej 10 lat wymagają też większej oraz dłuższej pościeli. Producenci stworzyli dla nich zestaw kołdra 160×200 cm oraz 2 x poduszka 70×80 cm. Najlepszym materiałem z jakiego można uszyć pościel jest niezaprzeczalnie bawełna. Jest to tworzywo ekonomiczne, miękkie oraz najchętniej wybierane przez klientów. Ponadto posiada ona wiele zalet, w tym między innymi: jest rozciągliwa, bardzo dobrze przewodzi ciepło, nie uczula oraz wykazuje dużą higroskopijność.

Kokon dla niemowlaka jest równie miękki co pościele bawełniane. Kokon niemowlęcy pozyskał świetne opinie wśród rodziców, toteż jest najchętniej kupowanym artykułem dla maluszków.

Zobacz też: Kokon dla niemowlaka, kokon niemowlęcy | Szwalnia Snów