Jak walczyć z przemęczeniem?

Czy czasem budzicie się rano z poczuciem zmęczenia? Wstajecie z łóżka po przespanej nocy i czujecie się jakbyście poprzedniego dnia przerzucali ciężkie przedmioty? Jeśli tak to czas na porządny wypoczynek! Permanentne zmęczenie nie jest czymś co można bagatelizować. Przede wszystkim dlatego, że nie przejdzie ono samo. A jeśli nie dbamy o higienę snu, dobre odżywianie się a przy tym żyjemy w ciągłym stresie, możemy szybko nabawić się różnych chorób. Począwszy od problemów z kręgosłupem, układem nerwowym po dalsze problemy – na przykład z sercem. Ciągły stres powoduje wzrost ciśnienia krwi, podwyższone tętno czy arytmię. Gdy taki stan utrzymuje się dłużej, nasze serce jest osłabione – możemy nabawić się wad serca, co jest zawsze bardzo poważne.

Co więc robić by nie zapaść na któreś z tych schorzeń? Przede wszystkim dbać o siebie i nie dopuszczać takich sytuacji. Jeśli czujemy się zmęczeniu warto wybrać się na masaż- wystarczy kilkanaście minut profesjonalnego masażu, by zeszło napięcie z naszych mięśni. A to już dużo pomaga.

Dodatkowo masażysta  zwróci nam uwagę, które partie mięśni mamy najbardziej spięte i czym jest to wywołane. Może zalecić nam na przykład ćwiczenia, które będą niwelowały ich napięcie. I pamiętajmy, że stres w niczym nam nie pomoże. Oczywiście nie można go całkiem wyeliminować, ale też nie warto ciągle wszystkim się przejmować. Bardzo często widzimy również w telewizji reklamy środków działających na przemęczenie organizmu. Jeśli jest to magnez i potas to jeszcze wszystko w porządku. Jednak bardzo wiele z nich wzbogacanych jest kofeiną i innymi środkami pobudzającymi, co również może prowadzić na przykład do chorób układu krążenia. Dlatego pamiętajmy – dużo snu, zdrowa dieta i spora dawka uśmiechu każdego dnia to przepis na zdrowie! Wtedy na pewno nie bedzie potrzebny nam żaden psycholog Płock [psychoterapiaplock.pl]