Czy w dzisiejszych czasach da się żyć oszczędnie?

Ceny w sklepach nieustannie rosną w przeciwieństwie do naszych zarobków. Z tego tez powodu staramy się oszczędzać i niejednokrotnie wyrzekamy się pewnych przyjemności czy też „luksusów”. Ale czy oszczędności są rzeczywiście możliwe? Nieraz zdarza się, że gdy próbujemy na czymś oszczędzić, musimy potem płacić dwa razy. Czasem jest nawet jeszcze gorzej. Przykład?
Ceny paliw w Europie (do wglądu na trackerinfo.eu) sprawiają, że staramy się oszczędzać i nie tankujemy już tak często „do pełna”. Przez to możemy się niemiło zdziwić, kiedy nagle, w dłuższej trasie zamiga nam kontrolka, a do stacji będzie jeszcze daleko. Może się wtedy zdarzyć, że będzie nam potrzebna pomoc drogowa kraków [autolaweta.krakow.pl], gdyż będąc daleko od domu nie będziemy mieli nikogo znajomego, aby przywiózł nam trochę paliwa. A jak wiadomo za taką usługę trzeba zapłacić, czasem sporo, jeżeli „staniemy” daleko od najbliższego punktu.
To jest jedynie przykład, ale takich mnożyć można w nieskończoność – tańsze ubrania, które po dwóch praniach nie nadają się do założenia, tańszy sprzęt AGD mało znanych firm, który psuje się niedługo po zakupie lub kilka dni po wygaśnięciu gwarancji… Niestety, w niektórych przypadkach po prostu nie można oszczędzać, bo się to po prostu nie opłaca. A jak jest z jedzeniem? Tutaj bywa różnie i nie mówimy tutaj o jakichś rarytasach, ale o produktach podstawowych. Czasami przepłaca się tylko z powodu znanej marki, ale czasami tańsze produkty są o wiele gorszej jakości. Czy wtedy powinniśmy oszczędzać kosztem naszej rodziny? Nie ma tutaj chyba złotego środka i musimy sami wyszukiwać towarów, które będą dobrej jakości i w przystępnej cenie.