Antyki są w modzie!

 

Jak urządzić dom w sposób funkcjonalny i estetyczny? Pomysłów jest tyle ile osób – indywidualne gusta i preferencje są bardzo szerokie. Obecnie jednak możemy zauważyć zwrot w dwie strony: nowoczesny minimalizm, który wykorzystuje oryginalne, sztuczne materiały i wyjątkową, nietypową formę oraz zwrot ku temu co bardziej klasyczne. Bardzo wiele młodych osób decyduje się na urządzenie swoich nowych domów i mieszkań na sposób bardziej nowoczesny jednak łącząc go z innymi – przeciwstawnymi elementami. Wprowadza się więc takie elementy jak meble z drewna oraz antyki. Stare krzesła czy stoły wykonane z ciężkiego drewna znakomicie wyglądają w pomieszczeniach urządzonych w bardziej nowoczesnym stylu.


I choć antyki nie są tanimi meblami, chętnie kupują je młodzi ludzie. Często inwestują pieniądze w renowacje starych mebli, które wchodzą w skład rodzinnych pamiątek i sprzętów. Sprzedawcy mebli spotykają się również z inną sytuacją. Bardzo wiele osób decydujących się na zakup gotowych mebli zamawia meble na wymiar Wieliczka stylizowane na stare i wiekowe. Wiele firm meblowych oferuje stworzenie mebli z materiałów zabytkowych. Starych kawałków podłóg, drzwi oraz innych elementów. Często są to materiały sprowadzane specjalnie do Polski z innych krajów –  na przykład z krajów skandynawskich (sprawdź styl skandynawski sklep [opaandcompany.com])To pewnego rodzaju recycling antyków.
Dziś z tego rodzaju zabytkowych kawałków drewna tworzy się więc podłogi czy łóżka. Czasem klienci życzą sobie wykonanie mebli zupełnie nietypowych. Dlatego też potrzebne są specjalnie dopasowane materace, które pasować będą do konkretnego wymiaru. Jedną z droższych usług jest wykonanie mebli z drzew egzotycznych, które sprowadzane są z dalekich zakątków świata. Najdroższą usługą jest położenie podłogi z drewna, jakie wchodziło w skład wiekowych beczek. Taniej więc sprawdzić babcine strychy!